Google News

Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik’in Söğüt ilçesine kurulacak olan Oba Gençlik Kampı projesini için 22 milyon ödenek ayrıldığı söyledi.  

Yağcı yaptığı yazılı açıklamada, “Gençlik Spor Bakanımız ile geçen hafta yaptığımız görüşme sonucunda müjdelerimiz olacak demiştim.

İşte ilki, Söğüt ve Bilecik olarak yıllardır kuruluşun merkezi olan Bilecik’imizi, Söğüt’ümüzü gençlerimize daha iyi tanıtabilmek için bir Gençlik Kamp Merkezi hayal ve hedefimiz vardı. Oba Gençlik Kampı projesini bakanımıza arz ettik, bu proje için bakanlıkça 22 milyon ödenek ayrılmıştır. Bu Bilecik gençliği ve turizmi için çok önemli bir yatırımdır.

Şehrimize, Söğüt ilçemize gençlerimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Katkısı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, Osmanlı Devletinin kurulduğu topraklar olan Söğüt’ü ve Bilecik’i gençlerimize daha iyi tanıtabilmek için Oba Gençlik Kampı projesi için 22 milyonluk bir ödenek ayrıldığı belirtti. Karabıyık, “Bilecik’imiz ve geçlerimiz için önemli olan bu güzel proje için katkısı olan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu, Milletvekilimiz Selim Yağcı olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.