Google News

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde AK Parti Pazaryeri ilçe Başkanlığınca Ayasofya Camisi’nin 86 yıl sonra cami olarak ibadete açılması dolayısıyla mevlit okutuldu.

Pazaryeri ilçesinde Karamustafa Paşa caminde Cuma namazı öncesi okutulan mevlid-i şerife ilçe halkı büyük katılım sağlarken dualar edildi.

Okutulan Mevlid-i şerifte Sosyal mesafenin korunduğu gözlenirken Cami girişinde Pazaryeri Belediyesi ekipleri mevlide gelen vatandaşlara maske verdi ve dezenfektan sıktı.

Cuma namazı çıkışı AK Parti İlçe Başkanlığınca ilçe halkına Pilav ve ayran ikramı yapılırken ilçe Başkanı İsmail Soydan ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, vatandaşlara pilav ikram etti.

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, AyasofyaCamisi’nin 86 yıl sonra cami olarak ibadete açılması nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken yaptığı açıklamada, “AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanlığı olarak ilçemizde mevlid-i şerif okuttuk. Ayasofya’nın cami olması sebebiyle başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a  ve emeği geçen herkes’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayasofya anın cami olması nedeni ile düzenlediğimiz mevlide herkes teşrif etti herkes den Allah razı olsun Allah kabul etsin” dedi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ise okutulan mevlid’i şerif sonrası, “AK Parti İlçe Başkanlığı olarak Camimizin önünde Ayasofya Camimizin açılışı sebebi ile ikram da bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Gün birlik beraberlik olma günü, 1453 yılında atalarımız bir çağ kapatmış yeni bir çağ açmış, bizde inşallah bu Ayasofya camiinin yeniden açılmasıyla yeni bir çağ başlangıcı oldu. Cumhurbaşkanımıza buradan teşekkür ediyoruz herkes ten Allah razı olsun” diye konuştu.

Pazaryeri İlçesinde düzenlenen Mevlid-i şerife Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, AK Parti Pazaryeri ilçe Teşkilatı, İl Genel Meclis üyeleri Alattin Emral, Mehmet Pulat, Belediye meclis üyeleri ve İlçe halkı katıldı.