Pazaryeri’nde 3. yıl önce kulüp binası yıkılan takıma, kulübün en eski futbolcusu sahip çıktı

Pazaryeri’nde 3. yıl önce kulüp binası yıkılan takıma, kulübün en eski futbolcusu sahip çıktı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yaklaşık 3 yıl önce muhtarlık tarafından spor kulübüne tahsis edilen bina yıkılınca kulüp yönetimi ortada da kaldı.

Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde bulunan ve Bilecik 2. amatör ligde futbol oynayan Kınıkspor köyde bulunan ve muhtarlık tarafından tahsis edilen kulüp binası 3 yıl önce yıkılınca ortada kaldı.

Kınıkspor yönetimi kendilerine sahip çıkan boş dükkanını bedelsiz kulübün kullanımına sunan ve eskiden Kınıkspor da futbol oynayan 79 yaşındaki Şükrü Kaya’ya teşekkür için kulübün formasını hediye etti.

Kınıkspor Başkanı Necmi Ceyhan ve yönetim Üyesi İsmail Korkut, kendilerine 3 yıldan beri yer tahsis edip, eskiden Kınıkspor’a vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı Şükrü Kaya’ya teşekkür etti.

Kınıkspor yöneticilerinden İsmail Korkut, “Êski muhtarımız tarafından bizlere tahsis edilen kulüp binamız bir firmanın Pazaryeri ilçesine yapacağı proje nedeni ile 3 yıl önce yıkıldı. Kulüp binamız yıkılırken söz konusu firma köyümüze yaptıkları proje ile yıkılan binanın bir yıl içerisinde yapılacağını belirtmişti fakat bir yıldan beri çakılan bir çivi yok.”

“Kulüp olarak ortada kalmıştık”

Köyümüzde ikamet eden ve gençliğinde kınıkspor’da uzun yıllar futbol oynamış Şükrü Kaya abimiz bizlere kol kanat gerdi ve boş olan dükkanını bedelsiz olarak 3 yıldan beri kulübümüze tahsis etti. Şükrü Kaya abimiz olmasaydı Kınıkspor olarak ortada kalmıştık. Kendisine teşekkür amaçlı bu gün kulüp başkanımız ile birlikte kulübümüzün formasını hediye ettik, kendisinden Allah razı olsun. Eski bir futbolcumuzun bizlere destek çıkması bizleri çok mutlu etti” diye ifade etti.

Kınıkspor Başkanı Necmi Ceyhan ise yetkililerden 3 yıl önce yenisi yapılacak diye yıkılan kulüp binsının bir an önce yapılmasını istedi.

Haber Pazaryeri Haberleri Sondakika Spor