Pazaryeri ilçesinde damızlık koç ve kıl keçisi teke dağıtımı yapılacak

Pazaryeri ilçesinde damızlık koç ve kıl keçisi teke dağıtımı yapılacak

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde İlçe tarım ve Orman Müdürlüğünün Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında damızlık koç ve kıl keçisi teke dağıtımı yapılacak.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, konuyla ilgili Pazaryeri ilçesindeki Çiftçileri bilgilendirirken, proje kapsamından bilgiler verdi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, “İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında kıvırcık, merinos ırkı damızlık koç ve kıl keçisi teke dağıtımı yapılacaktır. Projeden yararlanmak isteyen hayvan yetiştiricilerimizin en az 50 baş ve üstü hayvan olması durumunda projeden faydalanabilecekler. İlçemizde başlatmış olduğumuz proje %70 hibe destekli olup faydalanan çiftçilerimizden Çiftçi katkısı  %30 belirlenmiştir. Daha önce Pazaryeri ilçesinde 2018 Yılında Projeye müracaat edip yedek listede yer alıp koç alamayan yetiştiriciler bu yıl projeye müracaat ettikleri takdirde talepleri kuraya girmeden doğrudan karşılanacaktır. Projeden yararlanmak isteyen çiftçilerimizin 18.09.2020 tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne e başvurmaları gerekmektedir” diye ifade etti.

Güncel Haber Pazaryeri Haberleri Sondakika