Google News

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde anneleri ölen yavru köpeklerin imdadına İlçe Tarım ve Orman Müdürü yetişti.

Pazaryeri ilçesine bağlı Nazifpaşa köyünde 13 yavrusu olan köpeğin öldüğünü fark eden köy muhtarı İsmail Yıldız, durumu ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirdi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çağlar, Köy muhtarının bilgilendirmesi sonucu Nazifpaşa köyüne giderek 13 adet yavru köpeğe sahip çıktı.

Daha küçük yavru olduğu için kendi başlarına bakılamayacağını belirten İlçe Tarım Müdürü Çağlar, yavru köpekleri annelerin öldüğü yerden alarak Osmaneli ilçesinde bulunan Hayvan barınağına götürdü.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çağlar, “Nazifpaşa köyümüzün Muhtarı İsmail Yıldız, bizleri arayarak anneleri ölen 13 adet yavru köpek olduğunu belirtti. Bizler de veteriner ekiplerimizle yavru köpeklerin bulunduğu yere gittik. Veteriner ekiplerimiz yavru köpekleri kontrol etti. Sağlık durumları iyi bizler de anneleri ölen yavruları Osmaneli ilçemizde bulunan hayvan barınağına teslim ettik. Burada yavrular iyi bir şekilde bakılacaklar köy muhtarımıza duyarlılığı için teşekkür ederim. Ayrıca Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e Barınak görevlilerine ve veteriner arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.