FRANSA’DAN MEKKE’YE YAYA OLARAK YOLA ÇIKAN TURİST BİLECİK’TE MOLA VERDİ

FRANSA’DAN MEKKE’YE YAYA OLARAK YOLA ÇIKAN TURİST BİLECİK’TE MOLA VERDİ

Fransa’dan yaya olarak yola çıkan ve 4 bin 300 kilometre yürüyen 24 yaşındaki Samuel Courtin, Bilecik’te mola verdi.

   Şu ana kadar 118 bisikletli ve 5 kişinin de yürüyerek yaptığı yolculukta mola yeri olan Bilecik, bu kez Fransa’dan Mekke’ye doğru yaya olarak yola çıkan Fransız Öğretmen Samuel Courtin’i ağırladı.

   Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi Personeli Hakan Yavuz, Fransız turisti ağırlayarak, Bilecik’i gezdirdi. Bilecik ve Türkiye hakkında konuğuna bilgi veren Yavuz, Fransız öğretmenin mola verdiği Bilecik’i birçok yönüyle dünyaya tanıtma ve duyurma imkanı olduğunu kaydetti.

   Şu ana kadar 118 bisikletli ile yaya olarak yolculuk yapan 5 kişinin Bilecik’te mola verdiğini hatırlatan Yavuz, ‘’Konuğumuz oldukça zor ve uzun bir yolculuk sonrasında Bilecik’te mola verdi. Konya’dan Antalya, İsrail, Mısır ve sonrasında Arap yarımadasına geçecek olan turist, Sufi Yolunu takip ediyor. Misafirimizi ağırlayarak, Bilecik ve Söğüt ilçesindeki tarihi yerleri gezdirdik. Kendisi de konukseverliğimiz ve ağırlamamız dolayısıyla teşekkür etti.’’ İfadelerini kullandı.

   11. ülke olarak Türkiye’ye gelen Fransız turist ise yolculuğunu anlatarak, Bilecik ve Türkiye’deki konukseverliğe dikkat çekerek, teşekkür etti.

Bilecik Haberleri