Google News

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Kadın istihdamına yönelik oluşturulan Topraktan Sofralara Kadın Eli projesi SOGEP son aşamaya geldi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin tarafından Pazaryeri ilçesindeki başta Kadın istihdamı olarak hazırlanan proje BEBKA tarafından onaylanmıştı.

BEBKA Genel Sekteri İsmail Gerim Pazaryeri ilçesine gelerek proje çalışmaları hakkında Başkan Tekin’den bilgiler aldı.

Başkan Tekin, konu ile ilgili “‪Konserve tesisimiz için çalışmalarımızı sırasıyla sürdürüyoruz. BEBKA Genel Sekreterimiz Sayın İsmail Gerim ve BEBKA teknik ekibi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının SOGEP kapsamında desteklenen Topraktan Sofralara Kadın Eli projemizi ziyaret ettiler. Belediyemizin projede geldiği durum ve sonraki faaliyetler hakkında bilgi verdik. Kadın istihdamına yönelik ve ilçemizde yetişen ürünlerin işlenerek katma değer kazanması amaçlanan projemize destek veren herkese ilçem adına teşekkür ediyorum. Ayrıca Günyurdu Mustafa Eldemir Barajı ve eski köy yerleşim yeri Kırsal Turizmi konusunda BEBKA genel sekreterimiz ve Pazaryeri Kaymakamımız Berker Çırak ile neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Desteklerinden dolayı sayın İsmail Gerim e teşekkür ederim” dedi.