Google News

Bilecik’in Pazaryeri İlçesini Turizm Cenneti olma yolunda.

Pazaryeri İlçesinde son 1 yıldan beri bütün yatırımlarını Turizm üzerine değerlendiren Pazaryeri İlçesi Küçükelmalı Tabiat Parkı ve Bozcaarmut Göletinden sonra Esere Baraj Göletinde de Proje Çalışmalarına başladı.

Pazaryeri Belediyesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün Küçükelmalı Tabiat parkındaki çevre düzenleme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçe Merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Esere Baraj Göletininde Turizm için kazandırılması için Projelerini tamamladı.

Esere Göletinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Esere göleti için Pazaryeri ilçesinin ayrı bir saklı cenneti olduğunu ifade etti.

Başkan Tekin, “Küçükelmalı Tabiat Parkı, Günyurdu Mustafa Eldemir baraj göleti, Bozcaarmut Göletimizi herkes tarafından biliniyor fakat Esere göletimiz bilinmiyor. Burası İlçemizde Pazaryeri İlçemizin saklı cenneti olarak biliniyor. Burada A tipi bir mesire alanı çalışması yapıp Bungolav evler, yürüyüş yolları, Kır lokantası aile çay bahçesi ve bunun gibi sosyal faaliyet alanları ile ilçemize yeni bir mesire alanı kazandırmayı hedefliyoruz.

Pazaryeri ilçemizin güzelliklerini her ne kadar anlatmaya çalışsak ta anlatılmaz yaşanır. Pazaryeri ilçemize yeni bir mesire alanı kazandırmak, bu güzellikleri herkesin görmesi için çalışmalarımıza kısa zamanda başlayarak bu doğa harikası saklı cenneti doğaseverler ile buluşturacağız” dedi.