Google News
Zekiye Tekin Pazaryeri Belediye Başkanı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesi son günlerde tarla, bahçe, arazi ve satılık ev arayan yabancı şehirlerden gelen vatandaşlar ile doldu.

Pazaryeri İlçesinde köyler başka şehirlerden gelenlerin başlıca gözdesi olurken, hemen hemen bütün köylerde gezip arazi bakıyorlar.

Büyükşehir de yaşayıp Gürültüden bunalan vatandaşlar Yaz aylarını geçirmek için Pazaryeri ilçesinin yıldızını giderek parlatıyor. Son yıllarda her alanda büyük gelişim sağlayarak yazlıkçıların gözdesi haline gelen ilçe, sürekli bir gelişim içerisinde.

En çok tercih edilen ilçelerin başında olan Pazaryeri ilçesi Bursa’ya 75, İstanbul’a 200, Eskişehir’e 80, Ankara’ya 300 kilometre yakın olması başta Doktorlar olmak üzere, Avukatlar, Memur Emeklileri, öğretmenler tarafından tercih ediliyor.

Her fırsat ta Pazaryeri ve Köylerine yer bakmaya gelen ve beğendiği yerleri almaya çalışan Şehirli vatandaşlar ilçedeki arazi ve tarla fiyatlarının artmasına neden olurken, aldıkları arazi ve tarlalarda şimdiden yazlık evlerini ve hobi bahçelerini yapmaya başladılar.

Pazaryeri ilçesine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüşdere köyü muhtarı Basri Demirkaya, “Gümüşdere köyünde 6 bucuk yıldır muhtarım ilk defa bu yıl köyümüze yabancılar gelerek arsa ve tarla sormaya başladı köylülerimizden başka şehirlerden gelen 2 kişiye tarlasını satmış köylülerimiz var” diye ifade etti.

İlçeyi sürekli Turizm Cennetine çevireceğiz diyen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, son zamanlarda yaptıkları atılımların sonuç vermeye başladığını, dolayısıyla ilçenin cazibesini arttırdığını söyledi.

KOLAY VE HIZLI ULAŞIM MÜMKÜN

Yazlıkçıları Pazaryeri ilçesinde ve Köylerimizden aldıkları mülkleri iyi bir şekilde değerlendirdiğini ve Pazaryeri’nin tanıtımında büyük bir rolü olduğunu belirten Başkan Tekin, “Pazaryeri ilçemiz Türkiye de her il den kolay ulaşılabilecek bir konumda. Son zamanlarda ilçemizi ve köylerimizi yaz aylarını geçirmek ve emekli olduklarında yaşamak için tercih eden vatandaşların gözdesi oldu. Bu Pazaryeri ilçemiz adına çok güzel bir durum. Büyükşehirlerde yaşayan insanların ilçemizi ve köylerimizi tercih etmesi bizleri sevindirdi.

Pazaryeri Belediyesi olarak ilçemizi tercih eden vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlayacağımızı her zaman söylüyoruz. Onların memnuniyeti Pazaryeri ilçemizin referansı olacaktır. İlçede Turizmi canlandırmak adına Bozcaarmut, Küçükelmalı, Büyükelmalı, Günyurdu, Esere Göletlerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki 2021 yılı Pazaryeri için Turizm açısından çok güzel geçecek ve birçok çalışmamız tamamlanmış olacak. Ayrıca ilçemizden geçecek olan ve yakınlarda başlayacak olan Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir Otoban Projesi ile ilçemize mesafeleri daha da kısaltacak olmasından önümüzdeki yıllarda Pazaryeri ilçesinin Popülerliği daha çok artacak ve daha çok tanınacak” dedi.

Zekiye Tekin Pazaryeri Belediye Başkanı