Başkan Soydan Pazaryeri Boncuk Fasulyesi Toplama merkezini ziyaret etti

Başkan Soydan Pazaryeri Boncuk Fasulyesi Toplama merkezini ziyaret etti

AK Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan hasadına başlanılan tescilli Pazaryeri Boncuk Fasulyesi alım yerlerini ziyaret etti.

Çiftçilerimize hayırlı ve kazançlı bir hasat olmasını diliyorum diyen AK Parti İlçe Başkanı İsmail Soydan Fasulye Toplayan Esnaflar ile bir araya geldi.

Başkan Soydan, “ İlçemize has bir sebze olan, “Pazaryeri Bocuk Fasulyemizin hasadına başlanıldı. Bu yıl maalesef yağan şiddetli yağmurlardan dolayı bazı tarlalarımız zarar gördü.

“İlçemizden sevkiyatlar başladı”

Pazaryeri ilçemizde yetişen Boncuk Fasulyemizi burada kurulan toplama merkezi ile başta İstanbul, Ankara, Bursa illerine gönderimi sağlanıyor. Toptancılarımız ile yapılan görüşmelerde bu ürün sezonunda düşük fiyat esnekliği beklemiyoruz kendileri de ürünlerimizi en yüksek taban fiyattan alacaklarını belirttiler. Pazaryeri Boncuk Fasulye hasadımız Çiftçilerimize hayırlı olsun kazançlı bir sezon olur inşallah” dedi.

Öte yandan Pazaryeri İlçesinde Pazaryeri Boncuk Fasulyesi Toptancılığı yapan Melih Hasgül ise  “ilçemizde yetişen Pazaryeri Boncuk Fasulyesini Üreticiden Tüketiciye ulaştırmanın mutluluğu ile çiftçilerimizin ürünlerini Pazaryeri ilçemizde kurduğumuz kantarda toplayarak başta İstanbul Bayrampaşa Hal’ine ve Kadıköy Hal’ine sonrada çevre illerdeki hal’lerde vatandaşlar ile buluşturuyoruz.  Yüksek fiyat alımlarımız ile Her zaman Üretici çiftçimizin yanındayız Pazaryeri Boncuk Fasulye Hasadımız İlçemizdeki üretici çiftçilerimize hayırlı bereketli olsun” dedi.

Pazaryeri Haberleri Yaşam