Google News

AK PARTİ BİLECEK MİLLETVEKİLİ SELİM YAĞCI, “TBMM’NİN YÜZÜNCÜ YIL MİLLETVEKİLLERİ OLARAK BİZLER, TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRARAK DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNDEN BİRİ HALİNE GETİRMENİN KARARLILIĞIYLA BURADAYIZ.” DEDİ.

Milletvekili Yağcı, yaptığı açıklamada,

“24 Haziran 2018 de gerçekleşen 27. Dönem seçimleriyle birlikte kuruluş diriliş ve kurtuluşun şehri Bilecik’i temsilen çatısı altında olmaktan onur duyduğum TBMM’mizin 100. Yılında milletvekili olarak 2 yıllık süreçte Bilecik ve Türkiye için yaptığımız hizmetleri TBMM’de basın mensupları ile paylaştık.

Türkiye’mizi 2023 te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma kararlılığını sürdürürken Bilecik olarak metropol şehirlerin kesişme noktasının merkezi olma avantajımızı kullanarak yeni yatırımlar ve istihdam kapılarını aralamak için Bilecik 3. OSB ve Gölpazarı OSB kuruluş onaylarının alınıp çalışmaların başlamasını sağladık.

Yol medeniyettir anlayışı ile Yenişehir-Bilecik Yolunu tamamlanma aşamasına getirdik. Yapımı hızla tamamlanan Bilecik ve Bozüyük Devlet hastanelerimizin hizmete girmesi, ihale aşamasındaki Bilecik Şehir Stadı ile şehrimizin çehresini değiştirecek projelere imza atıyoruz.

İBN HALDUN’un ‘COĞRAFYA KADERDİR’ sözünün ışığında şunu biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bizlerin kaderinin merkezine Anadolu var.

Bilecik’te Osman Gazi’nin genç bir fidan olarak devraldığı devlet bayrağı İstanbul’un fethiyle 3 kıta 7 iklimi içine alan ULU BİR ÇINAR oldu. 29 Ekim 1923 te yaşlanan Ulu Çınar Cumhuriyet aşısıyla yeniden gençleşti.

Siyaset yaparken de, Meclis çalışmalarını yürütürken de, önce bu ülkeye ve milletimize ve en önemlisi teveccüh göstererek şahsımı Gazi Meclise temsilci 0larak gönderen Bilecikli hemşehrilerime karşı sorumlu olduğumu unutmadan çalışıyorum” diye ifade etti.